Kilis’te iki ay önce IŞİD tarafından kaçırılan ve 4 gün sonra serbest bırakılan Astsubay Özgür Örs hakkında ‘IŞİD’e mukavemet göstermediği’ gerekçesiyle disiplin soruşturması başlatıldı...
“Nasıl bir yüzsüzlük, nasıl bir ayıptır” diye müsaadenizle haykırayım. Madde madde “iç güvenlik” geçiren devlete madde madde sesleneyim:
Bu askeri uçaklar, helikopterler neden düşüyor? Neyi eksik veya neyi fazla? Neye zorlanıyorlar? Neden bu insanlar, uçamayan bir kutunun içinde bu kadar çok ölüme yollanıyor...
2015 yılı özel ve yerel özel eğitim merkezleri müracaat esasları için tıklayınız.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 26 Şubat 2015 Perşembe günü, Anamur TEMAD üyemiz Sayın Adilhan ŞANLI'yı tedavi gördüğü Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesinde ziyaret etti.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 25 Şubat 2015 Çarşamba günü, Ankara JW Marriott Hotel'de düzenlenen Kuveyt'in kuruluşunun 54. yıl dönümü resepsiyonuna katıldı.
Malatya 7’nci Ana Jet Üssü’nden saat 18.00'da havalanan iki RF-4E tipi keşif uçağı, saat 19.00 sıralarında Akçadağ ilçesi Ekinciler Mevkii’nde düştü.
25 Şubat 2015 Çarşamba günü, TEMAD Gölcük Şube Üyesi olan bir grup emekli astsubaylar, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Merkezi ziyaret etti.

SEMPOZYUM

24 Şubat 2015, Salı
Türkiye Barolar Birliği ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 13 Mart 2015 tarihinde, “ TSK’DA MOBBİNG VE İNTİHAR VAKALARI ” konulu ortak bir sempozyum düzenleyecektir.
Em.Opt.Tek.Kd.Bçvş. Hasan YALÇINKAYA 23 Şubat 2015 Pazartesi günü vefat etmiştir.

DUYURU

23 Şubat 2015, Pazartesi
23 Şubat 2015 tarihinde toplanan TEMAD Yönetim Kurulu Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinde Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin, Yüksek Denetleme ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyelerinin...
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Konya Kadın Kolları Başkanı Lütfiye SÖNMEZ'in 9. Kitap Fuarındaki imza gününe katılmıştır.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağı olan Suriye içindeki Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi’ne bu sabaha karşı "Şah Fırat Operasyonu" gerçekleştirdi...
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 19 Şubat 2015 Cuma günü,Özel Çankaya Hastanesinde ameliyat geçiren Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer TARHAN'ı ziyaret etmiştir.
TEMAD Mersin İl Başkanlığı, menfur bir cinayete kurban giden üniversite öğrencisi Özgecan ASLAN'ın ailesine il başkanlığı adına taziye ziyaretinde bulunulmuştur.