ELAZIĞ’ın Karakoçan İlçesi ile Bingöl il sınırı arasındaki kırsal alanda operasyon yürüten güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.
Kaza sabah saat 04.00 sıralarında Sivas-Ankara çevreyolu üzerine Adliye binası yakınlarında meydana geldi. Jandarma binasına giden askerleri taşıyan sürücüsü öğrenilemeyen özel otomobil kontrolde
Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcı, operasyonlarını sürdüren askerlerin geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlamada yaralanan 3 askerd
Emekli ve çalışan tüm meslektaşlarımızın ve ailelerinin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutlar,birlik, beraberlik içerisinde, sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlar dilerim.
ASKERLİK KANUNU'NA EK MADDE 691 sayılı KHK ile ayrıca, terör örgütlerine üyeliği ya da iltisakı bulunan, askerliğe elverişli olan yükümlülerin, kanunda yazılı geçerli mazereti olmayanların, Milli
Temad Buca Şubemizin kurucularından ve 2003-2006 dönemi başkanlarından (E)Hv.Kd.Bçvş.Kamil ÖZSAĞULU 22 haziran 2017 tarihinde vefat etmiştir.
TEMAD ODUNPAZARI Şube Başkanı Sayın Mehmet Ali BÖREKÇİ Genel Merkezimizi ziyaret etmiştir.
Üyelerimizden Emekli Hv.Astsubay Sayın Mehmet YILMAZ yazdığı derleme türü "Sözün Özü Özün Sözü" adlı kitabını Genel Başkanımız Sayın Ahmet KESER'e hediye etmiştir.
Bitlis'in Tatvan İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 askerin şehit olması 1 askerinde yaralanması olayı ile ilgili Bitlis Valiliği açıklama yaptı.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Ahmet Keser’in tespitleri "Gıda Kontrol Müfreze Komutanlığı diye TSK’nın bir birimi var. Düz mantığa göre, bu birime çiğken riskli olan..
Şehit P.Yzb.Murat ÜÇÖZ'ün Ahmet Hamdi AKSEKİ camiinde kılınan cenaze namazına katılındı.
19 Haziran 2017 tarihinde 23.00 sularında Hakkari 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında görevli personelin Çukurca’dan Van’a intikali sırasında konvoya bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen rok
TSK’daki F-16 pilotu açığını doldurmak isteyen sivil uçuş lisansına sahip 10 astsubay, başvuruları reddedilince Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvurdu.
Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Bölgede operasyonların sürdüğü öğrenildi.
Aile Kurumunu ayakta tutan ve gösterdiği özveriyle eşine ve çocuklarına ömür boyu desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, eşleriyle birlikte yetiştirdikleri çocuklar ile toplumumuzun geleceğini şekil