21 Temmuz 2014 tarihinde Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, sınırı geçmeye çalışan silahlı grupla çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit olmuştu, yaralanan askerimiz Yiğit Şahan da şehit oldu.
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesinde kaçakçılarla çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Çatışmanın meydana geldiği bölgeye takviye birlikler sevk edildi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)'nin kurtuluşunun 40. yılı nedeni ile Ankara'da tören düzenlenerek 20 Temmuz Kıbrıs Barış ve Özgürlük Bayramı kutlandı.

YARIŞMA DUYURUSU

19 Temmuz 2014, Cumartesi
KONYA, 3 ANA JET ÜS KOMUTANLIĞININ, TEMAD KONYA İL BAŞKANLIĞIMIZA DA DAĞITIMI YAPILAN VE TÜM EMEKLİ ASTSUBAYLARI VE AİLELERİNİ DE İLGİLENDİREN BİR YARIŞMA DUYURUSU
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkan'ı Ahmet KESER, 17 Temmuz 2014 tarihinde, Emekli Astsubayların Haber Portalı Genel yayın yönetmeni Ayhan BAYIRLI'nın sorularını yanıtladı....
18 Temmuz 2014 TBMM'de CHP Tokat Milletvekili Orhan DÜZGÜN’ün, 20 milletvekili ile birlikte verdikleri “Astsubaylar ve uzman çavuşlar” hakkındaki önergeye dair yapılan konuşmalar...
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) ile Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin(TESUD)mahkemelik olduğunu yazmıştık.
TEMAD Sn Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için açıkladığı vizyon toplantısına davet edilmiştir.Toplantıya Gnl.Bşk Ahmet KESER ve Gnl.Bşk.Yrd Yüksel BİNİCİ katılmıştır.
Bir yıl kadar önce burada “Yolsuzlukla büyük mücadele: Türk Silahlı Omletleri Davası”nı yazmıştım.
10 Temmuz 2014 Perşembe günü, saat: 16:00'da Elazığ şube Başkanı Sayın Erdoğan GÜLMEZ, TEMAD Genel Merkezi ziyaret etti.
05 Temmuz 2014 Cumartesi günü, saat: 12:00'da Bandırma şube Başkanı Sayın Alaettin SÜZGENLİ, TEMAD Genel Merkezi ziyaret etti.
Gündemin sıcak başlığı cumhurbaşkanlığı seçimi ancak, ülkede “çözüm” bekleyen farklı sorunlar da var.

HINCAL ULUÇ - ALPER ASTSUBAY!

02 Temmuz 2014, Çarşamba
Bu genç jandarmayı size yazmam lazım.. Mario Frangulis konserine, Efes Harabeleri'ne giderken, Selçuk'ta tanıdım onu..

TEMAD EMEKLİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

30 Haziran 2014, Pazartesi
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 30 Haziran 2014 günü saat 09:00'da Emekliler Günü dolayısıyla Anıtkabir'deki törene katıldı.
Farklı kesimlerin kronikleşmiş sorunları var. Ancak çözüm “ülkenin yoğun gündemi” gerekçesiyle sürekli erteleniyor. Bunlardan biri de astsubayların özlük hakları ve ücret dengesizliği...