16 Nisan 2014 günü, Ankara'da, direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün sebep olduğu zincirleme trafik kazasında, durak'ta otobüs bekleyen bir astsubay hayatını kaybetti, 2 astsubay yaralandı.

TEMAD KIRIKKALE ZİYARETİ

16 Nisan 2014, Çarşamba
15 Nisan 2014 günü, Genel Başkan Ahmet KESER, Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tamer YILMAZ, Kırıkkale İl Başkanlığına ziyarette bulundu.

MİLLİYET - İHRAÇTA YENİ DÖNEM

14 Nisan 2014, Pazartesi
Artık TSK'dan ihraçlar YAŞ yerine disiplin kurullarında yapılacak Gerekçeleri sayan hüküm de 'bölücü' ve 'irticai' kelimeleri yok
12 04 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan,Türk Silahlı Kuvvetleri Yönetmeliklerinde yapılan değişiklikler.
Fabrikada ne oluyorsa, tarlada da o, kışlada da o. Bazen bedene, bazen ruha, bazen haysiyete şiddet. Haddini, yerini, sınıfını bildirme, kodu mu oturtma; hayatınla, evladının rızkıyla tehdit.
İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın TÜRELİ ve Çanakkale Milletvekili Ali SARIBAŞ, TEMAD Genel Merkezine ziyarette bulundu.
TEMAD Genel Muhasibi M.Sıracettin ELDEM'in Baba'sı Sadi ELDEM tedavi gördüğü Mersin Araştırma Hastanesinde 09 Nisan 2014 günü vefat etmiştir.
Şırnak'ta terörislerin polis aracına molotofla saldırarak ağır yaraladığı Astsubay eşi Polis memuru Zeynep Özçelik GATA'da TEMAD Genel Başkan yardımcıları tarafından ziyaret edildi.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin Büyük Ankara Mitingi ve yürüyüşü Türkiye genelinden gelen 90 şube üyelerinin katılımı ile saat: 11:00'da Anıtkabir'de mozaleye çelenk bırakma ile başladı.
21 Mart 2014 Cuma günü Saat 13:30'da AK Parti Kırıkkale Milletvekili ve TBMM Savunma Kom. Başkanı Sn.Oğuz Kağan KÖKSAL ve AK Parti Kırıkkale Bld. Bşk. A. Sn.Mehmet SAYGILI'nın TEMAD ziyareti.

ACI KAYIPLARIMIZ

20 Mart 2014, Perşembe
NİĞDE'nin Ulukışla İlçesi'nde silahlı bir grup sürücüsünü öldürüp gasp ettikleri kamyoneti durdurmak isteyen polis ve askerle çatıştı. 1 astsubay, 1 polis memurunu şehit etti, 5 askeri yaraladı.

MİLLİYET - MELİH AŞIK - AS

20 Mart 2014, Perşembe
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği(TEMAD) geçen hafta Ankara'da geniş çaplı bir ölüm orucu eylemi düzenlendi.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yıl dönümünde, Anıtkabir ve Cebeci Şehitliği'nde düzenlenen törenlere katıldı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği 17 Mart 2014 tarihinde Genel Başkan Ertan Ersan ve Yönetim Kurulu ile birlikte TEMAD'a nezaket ziyaretinde bulundu.
15 Mart 2014 tarihinde düzenlenen TEMAD Büyük Ankara Yürüyüşü ve Mitingi görüntüleri yayınlanmıştır.İzlemek için ...